Yabancı bakıcı, yabancı uyruklu dadı ilanları


Efendim bugün ajanslara düşen bir habere göre devlet yabancı bakıcıların peşine düşmüş. Sigortasız çalıştıranlara ceza yazılıyormuş. Kayıt altına alınan dadılardan devletin kasasına bu yolla 43 milyon lira civarında para girmiş. Haberde tahminlere göre diyor 2012 ylında yaklaşık 50 bin yabancı uyruklu kadın Türkiye'ye giriş yaptı diyor.
Bir yılda dadılık yapmak için 50 bin yabancı kadın memlekete duhûl oluyor. Sayın Başbakanımız RTE'nin en az 3 çocuk tembihleri işe yaradıysa ne âlâ... Yoksa burnuma pis kokular geliyor. Ben çok fesadımdır arkadaş, benim kalbim kötü.

Yabancı bakıcı ilanları

Haber üzerine interneti bir kurcalayalım dedik. Meğer ne çok talep varmış. Bir insan niye yabancı bakıcı arar diye sormadan edemiyor insan. Ucuz iş gücü, yabancı dil öğretimi, özenti... İşte ilanlardan bir kaçı:
7 yaş ve 9 aylık bebeğime bakabilecek, dürüst, güvenlir, güler yüzlü, çocukları seven ana dili rusça olan yabancı bakıcı arıyorum, Türkçe biraz bilmesi yeterli olur.
Türkçe biraz bilmesi yeterli olurmuş. Öyle bir dilimiz var ki azımcık bilinse bile anlaşabiliyoruz tabii.
yabancı bakıcı arıyorum iki küçük çocuğum var.evde bana yardımcı olacak çocuk bakımından anlayan güler yüzlü güvenilir genç temiz bi abla arıyorum az biraz türkçesi olması yeterli.
Türkçeyi az bilen daha makbul demek ki...
EVE YARDIMCI YATILI YABANCI BAKICI ARANIYOR.EVİŞLERİNDE DENEYİMLİ, TEMİZ, TİTİZ, REFERANSLI DAHA ÖNCE EVİŞLERİNDE ÇALIŞMIŞ, TURKCE AZ DA OLSA ANLAYABİLEN YABANCI UYRUKLU RUS-MOLDOV
Bu ilan sahibi için de TURKCE çok önemli değilmiş.
Türkçe bilmeyen dadı için ne diye bu kadar uzağa gidilir ki... Türkiye sınırları dahilinde de pekala bulunabiliyor Türkçeyi az bilen, anadili Türkçe olmayan kadın.
Ne diyelim Allah akıl fikir versin.
Az ilgili yazı: Yurtdışı eğitim
5 Şubat 2013 Salı

Hiç yorum yok: