Almanya'da ne alınır?


Bir günümüzü tamamen alış verişe ayırmaya karar verdik. Stuttgart'a yakın Pfullingen şehrinde bir çok büyük alış veriş yeri var. Kimi sadece ev eşyaları, dekorasyon ürünleri, bahçe malzemeleri satıyor. Koçtaş, Tekzen gibi. Kimi Karfur, Migros gibi yiyecek ağırlıklı alış veriş yerleri. Her biri çok büyük bir alana kurulmuş ve içine girince saatlerce gezseniz bitmiyor.

Biz en çok Kaufland'ı beğendik. Almanya genelinde bir çok şubesi var. Hem ucuz hem de çeşit çoktu burada.

İyi ararsanız çok güzel şeyler bulabilirsiniz. Mesela 4 Avro'ya 1000 parçalı puzzle aldık. Çocuklar için 1-2 Avroya çok farklı oyuncaklar aldık.

Buradaki BİM gibi orada ALDI var. Her hafta indirimli ürünler geliyor. ALDI'dan lazerli alarmlı saat, dolmakalem gibi ürünleri çok ucuza aldık.

Aslında çok şey almamak için uğraştık. Uçakla geldiğimiz için bagaj sorunumuz vardı. Siz siz olun Almanya'ya gidecekseniz giderken çok eşya almayın yanınıza.

Aynı gün elektronik marketlerine de gittik. Bir çok ürün Türkiye'ye göre oldukça ucuz. Güzel bir cep telefonu altık Saturn isimli teknoloji marketinden. Türkiye'de 300 lira olan telefonu oradan 99 Avroya aldık. Mediamarkt'a geçtik. Baktık burada da çok ucuz üzünler var. Buradan da araba televizyonu, sabit telefon, fotoğraf makinası aldık.

Bu teknoloju marketlerinin büyük otoparkları var. Ama sadece 1 saat ücretsiz. 1 saati geçerseniz ücret ödüyorsunuz.

1 Eylül 2012 Cumartesi

Hiç yorum yok: