Brühl Phantasialand, Mükemmel bir eğlence merkezi


Brühl'e bir kaç kilometre mesafede Phantasialand adında çok büyük bir "lunapark" var. Ama öyle sıradan değil. Phantasialand'a giriş 35 Avro. Girdikten sonra içeride yiyecek ve içecek harici her şey ücretsiz. İçinde onlarca eğlenceli, korkutucu, dehşetengiz, heyecam verici, komik, ilginç, tuhaf, huzur verici, bilgilendirici aktiviteler var. Kalb rahatsızlığınız yoksa minare yüksekliğine aniden fırlatılabilirsiniz. Ya da suni rafting yapabilir, mükemmel bir 3D film seyredebilir, hızla giden trenlere binebilirsiniz. Yok ben bu kadar heyecana gelemem diyorsanız, gölde gemiyle gezintiye çıkıp manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Tarihe meraklıysanız, hareketli kuklalarla tarihi canlandırmaların yapıldığı rahat ve sakin tren gezintilerine çıkabilirsiniz.

Burada yapabileceklerinizi bir güne sığdırmanız imkansız. Özellikle hafta sonları çok kalabalık oluyormuş. Biz hafta içi gittik ve çok kalabalık değildi, hiç bir eğelence için sıra beklemedik ama yine de hepsini deneyemedik.

Phantasialand'ın içinde otel, lokanta, kafe gibi yerler de var. Yorulduğunuzda veya acıktığınızda buralarda mola verebilirsiniz.

Phantasialand'da farklı ülke ve kültürler için sokaklar ayrılmış. Japon tarzı evlerin olduğu sokakta gezerken kung-fu gösterisi izleyebilirsiniz. Afrika sokağında yerel dansları izlemeniz mümkün. Texas sokağında kovboy heykellerini görebilirsiniz.

Brühl Phantasialand Resimleri2 Şubat 2012 Perşembe

Hiç yorum yok: