Torbam.com 1. yaşında halka açılıyor


torbam.com yayına başlayalı bu hafta bir sene oluyor. Bir sene boyunca bizi yalnız bırakmayan, yorumlarıyla katkıda bulunan okuyucularımıza teşekkür ediyoruz.
Torbam.com'un bir yılını değerlendirmeye geçmeden önce blogu tanıtan bilgiler -Evet, epey geç oldu.- verelim. Yerli ve Canbaz nikneymi ile yazan iki arkadaşın kafa kafaya verip ortak birşeyler yapalım demesiyle ortaya çıktı torbam.com. Şimdi dört yazarla yayın hayatına devam ediyor. Hanedan, Yerli, Arslan, Canbaz. Ekibe yenile solukların katılmasını istiyoruz. Ayrıntılar aşağıda yer alacak.
İlk yazı 3 Aralık 2009'da Yerli tarafından yayımlandı. Bu yazı dahil şimdiye kadar 96 yazı, bu yazılara gelen 100 tane yorum yayımlandı. Bir o kadar da spam içerikli, uygunsuz yorumlar geldi, haliyle onları yayımlanmadı.
Bir yıl boyunca Google Analytic verilerine göre blog, 146.859 tekil ziyaretçi almış. Ziyaretçilerin %89,65'sı arama motorları vasıtası ile gelmiş. Bugün itibariyle 74 RSS abonemiz var. Blogu Alexa değeri 961.552. Bir yıl boyunca Google bize Pagerank vermedi:(
Sponsorumuz Google AdSense. Torbam.com bir yıl boyunca AdSense'den bir asgari ücret kadar kazanç elde etmiş.

Torbam.com'da yazar olmak ister misiniz?


En az haftada bir bir yazı kaleme almanızı isteyeceğiz. Bir ay boyunca yazı eklemeyen yazarlar ile yolumuzu ayırıyoruz.:)
Yazılarınızda Türkçeyi elden geldiğince güzel ve düzgün kullanmanızı bekliyoruz.
Kanunlara, edebe, ahlaka aykırı içeriğe izin vermiyoruz.
Yazıların olduğu sayfalarda size, sponsorunuza ait reklamlar yayınlanmaktır.
Siteyi önce inceleyin. Tarzını, tavrını görün; size uyuyorsa bu yazının altına yazacağınız yorumda kendinizden kısaca bahsediniz. (Yazarlık ve internet tecrübeniz, niçin yazar olmak istiyoruzsunuz, yaşınız, eğitiminiz gibi...) Merak ettiğiniz, sormak istediklerinizi, size ulaşabileceğimiz bir e-posta ve msn adresi yazınız. (Yorumlar yayınlanmayacak ve gizli tutulacaktır.) Başvurunuz değerlendirilecek, size geri bildirimde bulunulacaktır.
5 Aralık 2010 Pazar

Hiç yorum yok: