2011 yılbaşı programları, sanatçılar nerede ise nerede


Bir yılbaşı daha geliyor. Bunun anlamı aslında çok açık. Bir yaş daha yaşlanıyoruz. Ölüme bir adım daha yaklaşıyoruz. Bunu kutlamalı mıyız? Yeni bir yılın gelmesinin bir yaşımıza daha girmemizden ve takvimlerimizi değiştirmemizden başka ne anlamı var? Dini bir anlamı var desek o da yok. Bir hırıstiyan için bile kutsal değil yılbaşı. Noel değil ki yılbaşı, sadece takvimde 2010 değil 2011 yazacak. Resmi evraklara tarih atarken 2010 yerine 2011 yazılacak.

Ama biz yine de eğlenelim, alemlere akalım, gece kulüplerini otelleri zengin edelim, patlayana kadar içelim. İki şarkı söyledi diye binlerce dolar alan, kendilerine sanatçı diyen çığırtganlara mali destek verelim. Onlar 5 kazanıp 3 kazandık desinler, vergi kaçırsınlar, mühim değil. Yeter ki bizi eğlendirsinler, göbek attırsınlar. Bu kutsal görevi icra edenlere hesap sormak ne haddimize!

Takip edelim sanatçıların(?) yılbaşı programlarını. Kim nerede sahne alıyor, kim nerede çığıracak öğrenelim. Geri kalmayalım.

Küçük bir not ekleyerek son sözümüzü söyleyelim. Biz burada hangi sanatçı nerede açıklamayacağız. Boşuna beklemeyin. Zaten kimin nerede olduğunu gözümüzün içine sokacaklar bir ay boyunca. İstemesek de öğrenmek durumunda kalacağız.
5 Aralık 2010 Pazar

Hiç yorum yok: