Facebook'ta ne işin var, internette ne var ki başka?


Yolun yarısını geçmiş, kafasındaki ak şaçların iyice belirginleştiği- kısaca yaşını başını almış biri diyebiliriz-, bilgisayarını yeni almış birine başlıkta geçen ilk soru sorulduğunda başlıktaki ikinci soru ile cevap verdi.

İnternet ,Facebook ve MSN'den, birkaç haber sitesinden ibaret değil. TC kimlik numarasını ve sınav sonuçlarını öğrenmekten başka daha faydalı işleri için de kullanabilir pekala internet. Hele hele öğrenmenin yaşı yoktur diyenler için fırsat ellerinin altında. Öğrenmek isteyenler için birkaç siteyi tanıtıyoruz.

ZTV- Üniversite hazırlıktan KPSS'ye kadar her türden dershane mevcut. Videolu dersleri ister seyredin, ister indirin.
Açık Öğretim E-Öğrenme Eğer AÖF öğrencisi değilseniz konuk olarak giriş yapabiliyorsunuz. Sesli, görüntülü dersler, sınavlar vs. var. Bir yakınınızdan kimlik numarasını öğrenerek dersleri sınırsız görebilirsiniz.
E-mezun Devlet mezunlarını düşünmüş. İş imkanlarından, özgeçmiş yazımına birçok bilgi mevcut.
Yunus Emre Öğrenme Portalı Anadolu Üniversitesi'nin hizmeti. Açık Öğretimin umuma açık hali diyebiliriz. Her konuda dersler bulmak mümkün. Örneğin Tarım alet ve makineleri üzerine bir ders mevcut.
MEB Uzaktan Eğitim Bilgisayar yazılımlarının eğitimi veriliyor.
Kur'ân Okumaya Giriş Kur'an-ı Kerim'i okumayı kısa bir sürede öğrenebilirsiniz.
İnternet Tv Bu da MEB hizmeti. Sınıfta derslerini dinlemeyen zıpırlar bu siteden dinleyebilirler. Yabancı dil dersleri de mevcut.
Öğrenmek isteyenler için internet bir derya. Google'ye Osmanlıca Dersleri yazın, beğendiğiniz siteyi takip edin, günde yarım saatinizi ayırarak 1 ay içinde eski yazıyı okuyabilirsiniz.

Uzaktan eğitim ile yüksek lisans bile yapılabiliyor.
İlgili yazılar:
Facebook'un zararlı etkilerinden korunun.
Google AdSense için ücretsiz e-kitap

28 Temmuz 2010 Çarşamba

Hiç yorum yok: