Bebek ve çocuk oto koltuklari markalari ve fiyatlari


Daha önce çocuk oto koltukları hakkında bilgi vermiştik. Buraya tıklayarak o yazımıza ulaşabilirsiniz.

Çocuk oto koltukları 1 Haziran 2010'dan itibaren zorunlu oluyor. Şimdiye kadar kanunen oto koltuğu ile seyahat etmesi gerekmeyen 10 yaşındaki çocuğumuz mecburen oto koltuğuna bağlanacak. Aksi takdirde herhangi bir çevirmede para cezasına çarptırılabilirsiniz.

Çocuk oto koltuğu çeşitleri ve fiyatları


0-13 kg (0 - 1 yaş): Anakucağı adıyla da bilinen ve bebekler için olan bu koltukların fiyatları 70 TL ile 150 TL arasında değişiyor. Tabi markalı olanları. Örneğin Kraft Marka anakucağı 150 civarında bulunabilir. Stork marka oto koltuğu ise 70 TL civarımda satılıyor.
9-36 kg (10 ay - 12 yaş) : Özelliğine, kalitesine göre bu boyuttaki oto koltuklarının fiyatları çok değişkenlik gösteriyor. Örneğin Chicco Key 1 İsofix model koltuk 650 TL'ye alınabilir. Kraft markasını hem kalite hem de uygun fiyat arayanlara tavsiye edebilirim.
15-36 kg (4 yaş - 12 yaş) : İşte bu koltuklar yeni kanuna göre en çok ihtiyaç duyulanlardan. Bunların fiyatları da markaya göre büyük farklılıklar arzediyor. Kraft'in fiyatı 140 TL civarındayken Ferrari Alto Oto koltuğu 220 civarında alınabiliyor. Jane Monte Carlo Plus markalı bir oto koltuğu ise 400 TL'ye alıcı buluyor.

Çocuk oto koltuğu seçerken dikkat edilecekler. Oto koltuğu nasıl bağlanır, monte edilir?

Bu konuda aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

İlgili Yazılar
İkinci el araba alış satış masrafları
Çocuk oto koltukları, İsofix nedir?
German style modifiye
Bebek taşıma ürünleri
23 Mayıs 2010 Pazar

Hiç yorum yok: