Kargo ücretleri hesaplama, Yurtiçi, Aras iş başvurusu


kargoKargo firmaları dosya ve koliler için ayrı fiyat tarifesi uyguluyor. Bir mektup veya bir dergi göndermek istediğizde onun hacmine, ağırlığına bakmıyor, dosya olarak ücretlendiriyorlar. Kargoların internet sayfalarını kullanarak dosya gönderim ücretlerini aşağıya çıkardık.
Adana'dan Adıyaman'a bir dosya gönderdiğimizi varsayarak hesaplama yaptırdık. Aldığımız sonuçlar aşağıda:
Yurtiçi: 8.07 TL
MNG: 8.53 TL
Aras Kargo: 8,43 YTL.
Ekspress: 8,56 TL (dosya seçeneği olmadığ için tüm değerler 0 girilmiştir.)
Sürat Kargo: 7.48
PTT: 6.25 lira ( 1 gram ağırlığındaki bir nesne için hesap yapabildik.)
Global Kargo: 4.59 TL (250 gramdan hafif dosya veya zarf için) 0,25 kilodan ağır olan 6,73TL'ye gidiyor.
UPS: Sadece yurtdışı gönderiler için süre ve fiyat hesaplanabiliyor.
Varan Kargo: Hesaplama yöntemi anlatılmış, fakat fiyat verilmemiş.

Kargo şirketleri iş başvuru

TNT kargoya iş başvurusu için buraya, UPS kargonun iş başvuru formu için buraya tıklayın. Yurtiçi Kargonun işbaşvurusu sayfası için tam buraya tıklayın. Aras Kargonun online iş başvuru sayfası mevcut değil.

Diğer iş ilanları

Türk Telekom İş Başvuru Formu
Starbuck İş Başvurusu
Moğolistan İşçi Alımı
İş ve işçi bulma siteleri
Tansaş, Şok iş başvurusu
Norveç İşçi Başvurusu
19 Nisan 2010 Pazartesi

2 yorum:

E. Ali dedi ki...

Bizim kargoya çok işimiz düşüyor. Hiçbiri PTT kadar uygun değil. Fiyatlar çok pahalı. PTT 1 kiloya kadar her türlü paketi 3 liradan ücretlendiriyor, sonrasında kilo başına 50 kuruş daha alıyor ki gerçekten çok ucuz. Diğerleri ptt ile kıyaslayınca astronomik ücretler söz konusu. Aras Kargo paketlerin hacmine göre de fiyat biçiyor ve çok küçük olmayan paketlerde iki misli hacme iki misli kadar fiyat biçiyor. İstanbul içi en düşük ücret 4,5 lira, istanbul dışı en düşük ücret 7 lira. Bir de naylona adres yazdırmaları var ki naylona yazmak çok büyük işkence, büyük saçmalık. PTT'de böyle zorluklar yok, hizmet temiz, fiyat çok düşük. Aras Kargo gibi özel şirketler fiyatı biraz pahalı tutsunlar tamam ama en azından her türlü konforu ve kolaylığı sağlamak zorundalar. Yoksa fazla parayı gerçekten hiçbir şekilde hak etmiyorlar. PTT her zaman tek tercihim olacak bu gidişle. Yani en azından hizmetlerinde biraz konfor olsa ve ptt ile fiyat farkı astronomik düzeyde olmasa, kapı komşumuz Aras Kargo'yu tercih ederdim. PTT için biraz fazla yürüyorum ama değer.

Adsız dedi ki...

Bende ptt ile çalışıyorum. Bugün bir yatak göndermem icap etti. Osmaniyeye, arasa girdim ilk başta desi hesabı yaptı 65 tl dedi. Yatak 100 tl yani :) Ptt ye gittim 40 TL ye iş bitti. 25 TL fiyat varkı var. Ben o 25 tl ile icabında 2 gün geçiniyorum.Aras kargo para saymasını bilmiyor sanırım.Bu kadarmı pahalı olur yani.Allah dan ptt var yoksa iş yapamayacaz vallahi. Aras kargoyu görücem yakında ... gibi gezecekler buraya yazıyorum.