Araba sürme teknikleri, yöntemleri ve bir oyun


Kullanacağınız vasıtayı iyi tanıyın. Ehliyet sınavına soruları ve cevapları ezberleyerek girmiş ve sınavı geçmiş olabilirsiniz. Lakin arabaları tanımak lazımdır. "Ekzozdan mavi, siyah duman gelmesi ne anlama geliyor, frene bastığınızda gıcırtı çıkmasının sebebi nedir?" gibi soru ve sorunlara aşina olmasınız.

Trafikte hoşgörülü ve saygılı olun. Nice halim selim insanlar direksiyon başına geçtikleri zaman birer canavar oluyorlar. Öndeki kişi arabayı kaldıramamış, stop ettirmiş olabilir. Hemen el kol hareketi yapıp kornaya basmayın.

Kurallara uyun, başkalarının kurallara uymayacağını hesap ederek temkinli olun. Yeşil ışık yanıyor, nasıl olsa yol benim diyerek sağa sola bakmadan yola dalmayın.

Kararlarınızı kendiniz verin, yanınızdaki kişi "sağ serbest" diyebilir ama siz yine de sağı görerek geçin.

Trafiğe açık mekanlarda ve gerekli tedbirleri almadan denemeler yapmayın. 90 km hızla giderken el frenini aniden çeksem ne olur ki deyip yol ortasında deneyin.

Bindiğiniz araba - markası ve modeli ne olursa olsun- sizi yüceltmez, alçaltmaz.

Seyir halinde iken veya dururken sigaranızı camdan dışarı atmayın, rüzgarın etkisiyle ateş size geri gelebilir, çevreye zarar verirsiniz.

Araca yeni biniyorsanız önce aracı tanıyın, sinyalin, sileceklerin, ışıkların yerlerini, nasıl çalıştığını öğrenmeden hareket etmeyin.

Buyrun park etmeye çalışın.

Araba park etme oyunu


İlgili makaleler

Kasko ve zorunlu trafik sigortası arasındaki farklar
Otomobil dergileri
German Modifiye
İkinci el alış satış işlemleri, masrafları
16 Nisan 2010 Cuma

Hiç yorum yok: