Google AdSense için ücretsiz e-kitap


Adsense hesabımı sanırım 2005 yılında açmıştım, başlangıçta heves etmiş, birkaç hafta uğraşmıştım. İlk ödemeyi en erken 20 yıl sonra alabileceğimi gördüğüm için peşini bırakmıştım. 2007 yılının başında internette çokça dolaşan AdSense zenginleri haberini okuyunca tekrardan araştırmaya koyuldum. Birkaç hafta denedim yine. 2 yıl öncesine göre daha iyi neticeler elde ettim. İlk ödemeyi bir yıl sonra alabilecektim yani bir yılın sonunda 100 dolar kazanabilirdim.
Hedefim bu bir yıllık bekleme süresini daha da azaltmak, bir aya indirmekti. Bu işin bir yolu olmalıydı elbet. Bizden başka uğraşanlar mutlaka vardır diye ararken r10’u keşfettim. Aktif olarak katılmasam da r10'dan çok istifade ettim. İyi gidiyordu, altı ay içinde hedefi tutturmuştum.
O gün bugündür AdSense hayatımın bir parçası. Uğraştığımıza değecek kadar kazandığımı söyleyebilirim. Çevremdeki kişilere, sevdiğim insanlara da bu işi öğrettim. ADSL faturasını karşılasın diyerek bu işe başlayan bir yakınım şimdilerde ev kirasını AdSense ile ödüyor.
Bir arkadaş internetten para kazanmaya heveslenmiş, tıkla kazan, mail oku kazan vs. şeyleri bana anlatıyor büyük bir hevesle. Vakit kaybetmesin diyerek kendisine AdSense’yi öğretebileceğimi söyledim ve bu yazılar çıktı ortaya.
Yazıların çoğunluğu uzunyol.net’te yayınlandı. Bir kısmı da torbam.com’da. Yazıları bir kitap olsun diye kaleme almamıştım. O yüzden belli bir sıra takip etmedim. Bloglarda yayınlanan yazıları önce Word'e kaydettik, sonra doc2pdf.net üzerinden PDF formatına çevirdik. Bu sebepten şekli şemali biraz kayık olabilir. E-kitap içindeki başlıklara tıkladığınızda yazıların ilk yayınlandığı sayfalara gidersiniz. Yazı içindeki linkleri güncellemedim. Bazıları kırık olabilir.
E kitabı indirmek için tıklayın.

E-kitap 415 kb büyüklüğündedir.
Bu yazılar AdSense’yi hiç bilmeyen bir kişiye yardımcı olmaz, sıfırdan başlamak isteyenler AdSense'nin yardım sayfalarını kullanabilirler.
İlgili yazılar
Az enerjiyle çok kazanç: AdSense
Analitik İle AdSense kazançlarınızı arttırın.
19 Mart 2010 Cuma

4 yorum:

Engin dedi ki...

hocam önceki yorumu iptal edin. kitabı indirdim. :D teşekkürler paylaşım için. emek verilmiş.

Adsız dedi ki...

E kitap silinmiş. Tekrar yüklenme ihtimali var mıdır?

Kadir GÜNDOGDU dedi ki...

tekrar yüklermisiniz kitap silinmiş

Canbaz dedi ki...

Yeni indirme linki: Adsense Ekitap