İnternetten online otobüs bileti alma, fiyatlar


Kara kış bastırınca memlekete ilk defa otobüsle gitmeye karar verdim. Bütün Türkiye'yi beyazlar bürümüşken arabayla 1000 kilometrelik yola çıkmaya cesaret edemedim. İnternetten otobüs fiyatlarını araştırayım dedim ama daha fazlasını yaptım ve biletleri kredi kartıyla online aldım. Online otobüs bileti almanın en güzel yanı daha ucuz olması. Yazıhanede 55 TL olan koltuk fiyatı online olarak 50 TL. Teknolojinin faydaları saymakla bitmiyor. En önemlisi vakitten ve nakitten tasarruf ediyoruz. Üstelik yazıhanedeki elemanla uğraşmadan istediğiniz koltuğu tıklayarak alabiliyorsunuz. Fakat bazen öyle aksaklıklar yaşıyoruz ki teknoloji yüzünden bit pazarına resmen nur yağıyor. Online bilet aldım ama sonradan bir gün erken dönmem gerekti memleketten. Online olarak seyahat tarihini değiştirmek mümkün değil. Yazıhaneye gittim. Rica ettim bir gün önceye almak için ama sistem çökmüş, saatlerce bekledim. Neyse lafı uzatmayalım. Geniş çaplı hizmet veren otobüs şirketlerinin tamamının online bilet satış hizmeti mevcut. İşte belli başlı otobüs firmalarının online bilet satış linkleri:
Varan Turizm | Ulusoy Kamil Koç | Pamukkale | Metro Turizm

Online bilet almak için önce üye olmanız gerektiğini de hatırlatalım.
Küçük bir not: Pamukkale'nin Teknobüs dediği tekli ve çiftli olmak üzere her sırada üç koltuğu olan ve herkesin önünde dokunmatık ekran olan otobüsleri var. Tavsiye ederim. Onlarca film, müzik, oyunlar, klipler... Yolculuğun nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.
İyi yolculuklar.
8 Şubat 2010 Pazartesi

1 yorum:

serpito dedi ki...

Pamukkaleyi pek tavsiye etmem. Online bilet konusunda çok amatörler. Online satıp aldığım bilet için gideceğim gün bürolarına uğradım. "Sen bayan yanı almışsın, bileti veremeyiz, iade ediyoruz". Hatalı bilet almışsınız internetten diye de suçu bana ihale etmeye kalktılar:) şaka gibiydi.