German Style (Alman Stili) Modifiye, video


Bazen trafikte seyirlik arabalar görüyorum. Geniş lastikler, soba borusu kalınlığında egzozlar, bagaj kapağı üzerinde abartılı bir şekilde duran rüzgarlık... "Çek şu arabayı kenara da seyredelim" diyesi geliyor insanın.
Genç insan farklı olmayı ister, bu farklılığı giyim kuşamdan başlatıp bindiği arabaya kadar yansıtıyor. Kimi arabaların arka camlarıında xtuning, bilmem ne tuning gibi yazılar, internet adresleri görüyorum. Otomobillere meraklı bir dostumdan öğrendim, neredeyse hemen her ilin modifiye sitesi varmış. Gençler otomobillerini oralarda gösterir, yarışmalar organize ederlermiş. Modifiyede de çeşitli modalar varmış. Şu sıralar Alman araba markalarından esinlenerek oluşturulmuş modifikasyon moda imiş.

German Stil Video


Videoda görüleceği gibi German sitil arabalar neredeyse yere yapışık oluyor. Arabanın Alman malı olması gereklmiyor. Yukarıdaki resimde gördüğünüz Renault'un bir modeli.
Bu otomobilleri köy yollarına sürmek olmaz değil mi? Jantlar ışıl ışıl parlamalı, lastik yanakları geniş olmalı. Lastikler sanki dar geliyormuş gibi durmalı.
JDM, USDM gibi modifiye terimleri de var. Onlara sonraki yazılarda değiniriz belki.
İlgili yazılar

İkinci el araba alış satış işlemleri
Çocuk oto koltukları
German Style modifiye
Otomobil, araba dergileri, siteleri
Nasıl pilot olunur? (birazcık alakalı:))
31 Ocak 2010 Pazar

Hiç yorum yok: