E fatura öğrenme: Telekom, Adsl, Avea, Turkcel, Telsim


Dün Ttnet'den telefon ile aradılar. Efendim, kablosuz modeminize şifre koyun, bağlantınızı kimseyle paylaşmayın vs... uyarıları varmış. Aklıma geldi, şuraları bir kurcalayım dedim.
Önce kota sayfasına baktım. 30 gb veri indirmişim geçen ay, bu ay henüz 25 gb'da kalmış. Limitsiz ile devam etmek yerinde bir karar. Sıra faturalara geldi, epeydir posta kutusu boş duruyor. Matbu fatura almayalı çok olmuş.

Ttnet Adsl efatura sorgulama, posta kutusu

Şu sayfadan öğrendik faturamızı. Geçen sene, 2 sene boyuna aboneliğimi bitirmeyeceğim diye taahhüt etmiştim. O kampanyanın indirimi bu ay bitmiş. Bizim limitsiz ADSL 45 TL olmuş.
Sıra geldi cep telefonlarına. Avea'nın arada bir cebe borcunuz şu kadar, bankanızdaki otomatik ödeme talimatıyla ödendi falan diye mesajları geliyor. Ol sebepten e-mail ile gönderilip gönderilmediğini bile hatırlamıyorum.

Avea e-fatura öğrenme

Sanırım online işlemler sayfasından yapılabiliyordur. O sayfayı az evvel kullanayım dedim, hesabımı bloke etmişler. Nedeni ise şifreyi 5 kere yanlış girmişim. Mesaj gönderdiler hemen, 9520'den yeni şifre isteyebilirmişim.

Turkcell e fatura öğren

Turkcell de faturanızı şifre ile öğrenebilirsiniz diyenlerden. Şu sayfaları kurcalayın.
Reklamlarında Cem Yılmaz'ı oynatsa da, 2009'un en değerli markası seçilse de; bedava konuşma hakkı verse de ev telefonunu yine de kullanmıyoruz. Telekom'un e-fatura sayfası az evvel denedim, açılmıyordu.

Vodafone efatura görüntüleme, ödeme

Cem Uzan'ın tüm mal varlığına el konulmuş, hazret yurtdışına kaçmış. Telsim, çoktan Vodafon olmuş. Zavallı ben Saddam Hüseyin'i Irak devlet başkanı sanıyorum hâlâ. Vodafone efatura sayfası

E-fatura ödeme

Yukarıda adreslerini verdiğimiz sayfalardan kredi kartınızla faturalarınızı ödeyebilirsiniz. İnternetten alışveriş yapan, internet bankacılığını kullanan biri olarak faturalarımı internet üzerinden ödemiyorum. Bankaya otomatik ödeme talimatı veriyorum.

Devletin e-fatura sayfası

Bu fatura, devlete vergi ödediğimizin bir belgesi. Başkaca bir numarası yok yani faturanın. Bir zamanlar devlet efatura.gov.tr sitesini hizmete sokmuştu. Oraya ne olduysa bilemiyorum bugünlerde şu adresten http://web1.efatura.gov.tr/faturasorgula.php hizmet veriyor. O sayfadan sadece elektronik faturanızın sahte olup olmadığını sorgulayabiliyorsunuz. Ödeme, sorgulama yapamıyorsunuz.
26 Ocak 2010 Salı

3 yorum:

Adsız dedi ki...

o kadar övünüyorsunuz.büyük bir şirketiz diye ama daha internet sitenizde doğru düzgün hizmet veremiyorsunuz.lütfen sitenizi kontrol ediniz.reklamlardan işlemlerimizi gerçekleştiremiyruz.

Adsız dedi ki...

Bilinmeyen ev-işyeri telefon numaralarını internetten neden öğrenemiyoruz. Türk telekom neden bu hizmeti sunmuyor. İnternetteki mevcut bilinmeyen numaralar servis hattı çalışmıyor

Adsız dedi ki...

adınıza yakışanı yapın lütfen sitenize girilmiyo 24 saat ulaşabilirsiniz diyorsunuzhani nerde açılmıyo.kimse inanmasın hepsi kandırmaca anca insanların paralarını alıyorlar.