Revizyonlu Ürünler ve Ucuz Beyaz Eşya


Beyaz eşyayı ucuza almanın birkaç yolu var. En garanti yöntemden en risklisine doğru gidelim.

Bayiden sıfır

Birincisi ve en garantilisi kampanyaları takip etmektir. Kampanyalı ürünlerde fatura keserler, garanti kapsamındadır.

Spot

İkinci yöntem spot almaktır. Bunlar bayilerde değil “Spotçu” olarak bildiğimiz mağazalarda satılırlar. Bayilerdekilerle kıyasladığınızda fiyatlar biraz daha düşüktür. Yine fatura keserler, garanti kapsamındadır. Fakat genellikle resmi olarak minimum garanti süresi ne kadarsa o kadar olur. Bayiden aldığınızda garanti süreleri markaya, ürüne, kampanyaya göre değişkenlik gösterir ve daha uzundur.

Revizyonlu Ürün

Üçüncü yöntem ise revizyonlu ürünlerdir. Peki revizyonlu ürün ne demektir?

Revizyonlu ürün, firmaların ürünlerini tüketici hakları kapsamında iade aldıktan sonra gözden geçirip, hasar tespit ve arıza kontrolü işlemini yaptıktan sonra düşük fiyatla revizyonlu ürün olarak tekrar piyasaya sundukları ürünlere denir.

Ürün iadesi henüz kullanıcıya ulaşmadan yapıldığında bu kapsama girer.

Özet olarak fabrikasyon hatası olan ürünler tekrar tamir edilip daha ucuz olarak satılıyor.

En çok tercih edilen ürünler genellikle çamaşır makinası, bulaşık makinası, klima ve lcd televizyonlardır.

Revizyonlu mal alırken nelere dikkat etmeliyiz?

• Bu ürünler genellikle siyah bantla ambalajlanırlar.

• Revizyonlu ürünler arıza yaptığında iadesi yapılmaz, tamir edilir.

• Garanti süresi normal bir üründe 3 yıl iken revizyonlu ürünlerde 1 yıl kadardır.

• Arızanın nerede olduğunu anlamanız zordur. Ürünün dışında birkaç çizik de olabilir, mekanik veya elektronik aksamında ciddi bir arıza da olabilir. Yani revizyonlu ürün riskli ürün demektir.

Revizyonlu ürünleri nereden bulabilirim?

Bazıları beyaz eşya ve elektronik bir ürün alacağı zaman ucuz olduğu için illa revizyonlusunu ararlar. Bazı bayilerde bu ürünleri bulmanız zordur, bazılarında kolaylıkla bulabilirsiniz. Tanıdık bir bayi varsa size gelen revizyonluyu haber verirler.

Ayrıca sadece revizyonlu ürünler satan sanal alış-veriş siteleri mevcut. Güvenilir bulduklarınızdan temin etmeniz mümkündür.
25 Aralık 2009 Cuma

1 yorum:

Adsız dedi ki...

öncelikle bu güzel paylaşımı yapana teşekkürler ... revizyonlu ve defolu beyaz eşyalar artık fabrika garantili olarak tek çatı altından satılmaya başladı denizli izmir manisa istanbul adana van mardin samsun aklıma gelen bağzı revizyonlu ve defolu ürün satan drekt shopların açıldığı illerden bağzıları ürünler 1 yıl garantili ve defolu veya revizyonlu oluşuna göre fiyatlandırılıyor müşteri iadesi olarak dönen ve revize edilen mamüllerde ise maximum 3 ay kullanılmış olma şartı var 3 ay dan daha uzun kullanılmış ürün hurdaya çıkartılır önemli detay satılan ürünler sadece faturalandıkları ilde garantilidir spotu önlemek için faturasız ürün almayın ikinci eli revizyonlu defolu diye satmaya çalışan çok yer var gerçek defolu ve revizyonlu ürünler tam faturalıdır detaylı bilgi ve bayilerin adres telefon bilgileri için izmir bölge müdürlüğü beyaz depo dünyası (ves-mer) 0 232 462 51 54